Základná zostava : Haršáni , Augustín, Macháč  ,Pomajbo , Gajarský, Štefanka ,Franko ,Letko , Gágorík , Toplanský, Petrík
Lavička náhradníkov :
Baláž , Zelenay , Kľúčovský

Karty : Gajarský - Ž , Franko - Ž , Štefanka - Ž
Góly :

Komentár k zápasu : Treba hned na začiatok povedať že súper bol lepší a mal viac chuti a a snahy vyhrať. Nám patrila len úvodná 10 minutovka a polovica druhého polčasu. Zahodili sme vyložené šance a súper vytažil z minima maximum. Prispel k tomu aj rozhodca ked rovnaké fauly posudzoval silne rozdielnym metrom. Nič to ale nemení na fakte že súper vyhral zaslužene. V 27 minúte sme pri rohovom kope neustrážili hráča nabiehajúceho spoza 16 tky a krásnou hlavičkou k tyčke nedal brankárovi šancu. Súper nás prehrával v osobných súbojoch v kombinácií a hlavne chuti behať a napádať.Druhý polčas sme hru zlepšili , znovu sme si vypracovali zopár vyložených šancí ale bez výsledku. V 63 minúte po dlhom rozmýšlaní oboch stopérov čo s loptou ju nakoniec napálili do hráča súpera a ten s odrazenou loptou sám proti denisovi v bránke nezaváhal a bolo 2:0. Dnes bolo dobre vidieť kde máme najväčšie problémy. Osobné súboje jeden na jedneho , dostupovanie hráčov , alibizmus pri riešení herných situácií , neochota zobrať na seby zodpovednosť , strach a individuálne riešenie situácií s hlavou dole a neochotou a nevedomosťou nahrať si s spoluhráčom.Pochváliť môžem asi len Denisa v bránke , Adama , Kika,  Pata a mareka. Všetci ostatní silne zaostali za svojim maximom.

21.5. Krakovany - Suchá  0:2

Základná zostava : Haršáni , Augustín, Macháč  ,Pomajbo , Gajarský, Štefanka ,Franko ,Adamčík , Gágorík , Toplanský, Petrík
  Letko ,  Baláž , Zelenay , Kľúčovský

Karty :
Góly :

Komentár k zápasu : Zápas sme tak isto ako na jeseň nezvladli.Hlavne prvý polčas sme pôsobili na ihrisku ako kužele na treningu a súper si okolo nás bez problémov nahrával a kombinoval. Potrestal nás už v 12 minúte po hrubej chybe stopéra. vytvorili sme si zopár sľubných šancí ale brankára súpera sme nejak zvlášť nepreverili. V 30 minúte sme museli nútene striedať ked sa M.Adamčík po strete s brnakárom súpera zranil a nakoniec skončil na pohotovosti s výronom členka a dlahou.Druhý polčas bol z našej strany lepší ale ako je to túto sezonnu zvykom koncovka bola žalostná . V 74 minúte potrestali našu chybnú rozohrávku  v obrane hostia druhý krát -a bolo 0:2. O pár minút sa nám podarilo skorovať ale rozhodca pre údajný ofsajd gol neuznal. Záverečný tlak zmneu skóre nepriniesol a tak sme si zase uhnali prehru. Môžem len konštatovať že sme nepredviedli  ani polovičný výkon z toho ako hrať vieme.Sklamalo ma 90% hráčov. našli by sa snaď dvaja -traja čo ozaj odmakali celý zápas. Taktické pokyny sú pre zopár hráčov asi zbytočné plytvanie časom a rečami. Pravdepodobne asi sami nejlepšie vedia ako majú hrať a nepotrebujú meniť svoje špatné návyky aj ked očividne to neprináša žiaden osoch pre ních samotných a pre mužstvo už vôbec nie.

Budúci týždeň nás čaká posledný zápas sezonny , tak snád sa vypnemem k takému výkonu aby sme si trošku napravili fazonu.

14.5. Kátlovce - Krakovany  1:5

Základná zostava : Adamčík , Augustín, Macháč  ,Pomajbo , Gajarský, Štefanka ,Franko ,Klúčovský , Gágorík , Toplanský, Haršáni
  Letko ,  Baláž , Zelenay

Karty : Toplanský - 1 ¤ Ž,
Góly : Gágorík - 2 , Haršáni - 2 , Pomajbo -1

Komentár k zápasu : Zápas sme začali za hustého dažďa a ihrisko bolo hlavne pri súperovej bránke pod vodou. už v 5 minúte spálil tutovku L.Gágorík a hneď po ňom aj nová útočná hviezda D.Haršáni :) V nastavenom trende zahadzovaní šancí sme pokračovali až do 25 minúty ked akciu na tri nahrávky - brankár M.Adamčík - M.Toplanský - zakončil L.Gágorík - 0:1. Potom sme až do 39 minúty znovu zahadzovali šancu za šancou. Tu sa ale po krásnej nahrávke od M.Toplanského dostal k lopte pôvodným povolaním brankár D.Haršáni a kolegovi v bránke súpera nedal šancu 0:2. Po prestávke v 53 minúte sa tvrdou strelou a rýchlym reflexom zaskvel znovu D.Haršáni. A.Štefanka posunul loptu na L.Gágoríka ten napálil loptu do brankára a vyrazenú loptu Denis nekompromisne zasunúl do bránky - 0:3. O dve minúty neskôr prišlo naše zaváhanie a súper znížil na 1:3.V 69 minúte sa stav znovu zmenil ked M.Toplanský v 16 tke našiel L.Gágoríka a Lukáš strelou ktorá ledva prišla do bránky prekvapil seba a tiež brankára súpera a bolo 1:4.Posledný gol zápasu , aj ked dnes ich mohlo byť minimálne dva krát viac padol v 85 minúte.Dnes s chuťou hrajúci A.Štefanka potiahol loptu po pravej strane , posunúl ju na mladého P.Letka. Paťo s prehľadom starého futbalistu našiel L.Pomajba a Luky delovkou prepálil všetko - 1:5. Dnes to bolo povinné víťazstvo. Chalani sa bavili futbalom , len škoda zvláštneho prístupu hlavného rozhodcu ale to tu komentovať nebudem. Snáď nám chuť a herná pohoda vydrží aj na budúci zápas

Odkaz na foto: Sorry ale fotograf zabudol aparát :)

7.5. Krakovany -  Šaštín - Stráže  6:1

Základná zostava : Haršáni , Augustín, Macháč  ,Pomajbo , Gajarský, Petrík ,Franko ,Klúčovský , Gágorík , Toplanský, Zelenay
  Letko ,  Baláž , Štefanka , Adamčík

Karty : Pomajbo - 1 ¤ Ž,
Góly : Petrík - 3 , Macháč - 1 , Kľúčovský -1 , Baláž - 1

Komentár k zápasu :  Na jeseň sme s mužstvom Šaštína zahodili za prvý polčas snáď osem tutoviek a nakoniec prehrali zápas 4:1. Dnes sme tiež nezačali najlepšie. Hneď po rozohrávke sme mali jeden dotyk s loptou a bol z toho rohový kop súpera. Nezareagovali sme na nacvičený  signál a súper otvoril skóre - 0:1. Chvalabohu sme nepoložili ale snažili sa čo najskôr otočiť výsledok. Problém bol v tom že sme znovu spustili festival nepremenených šancí. A nebolo ich málo. Dokázali sme dokonca z dvoch metrov pred prázdnou bránou trafiť brvno :) Dočkali sme sa ale v 15 minúte ked L.Gágorík dostal loptu do behu , zasekol , posunúl lotpu na M.Macháča a spoza 16 tky delovkou dorovnal na 1:1. Potom sa festival znovu rozbehol a my sme zahadzovali aj to čo sa asi ani zahodiť nedá . M.Toplanský rozdaval lopty ako z veľkej knihy ale všetko končilo bez goloveho efektu. Ďalší gol padol až v 40 minúte . R. Zelenay prebral loptu chrbtom k bránke , posunul na M.Petríka a bolo 2:1. Po prestávke sme sa nechali na asi päť minút súperom zatlačiť ale potom to už  bol len náš zápas. Na gol sme síce čakali až do 75 minúty ale aj tak sa bolo  na čo pozerať. Súper sa dostával za polovičku len občas a chalani sa snažili o pekný kombinačný futbal. V 75 min. znovu vytiahol M.Toplanský jednu nahrávku čo mala oči . Krížnou za obranu našiel M.Petríka a ten technickou strelou do opačného rohu bránky  zvýšil na 3:1. Už o dve minúty zahrával rohový kop M.Adamčík . Dlhý pas skončil pri A.Kľúčovskom. Aďo  na dva krát prepálil brankára a zvýšil stav na 4:1. V 88 minúte sa znovu M.Toplanský (dnes mal prsty skoro v každom gole :) ) prekľučkoval po ľavej strane až na roh súperovej bránky a hľadal spätnou nahrávkou spoluhráča. Našiel ich niekoľko a pekne po jednom pálili na bránku ale lopta nie a nie prejsť brankárovi za chrbát. Ujala sa asi až štvrtá ktorú vystrelil M.Petrík a bolo 5:1.Minutu pred koncom znovu M.Toplanský našiel M.Baláža a ten , už zúfalého brankára hostí  nešetril a uzavrel skóre zápasu na 6:1.

Dnes zahrala ozaj vynikajúco obrana. Chalani čítali hru , dostupovali a súpera nepustili skoro do ničoho. A čo prešlo s prehľadom riešil Denis v bránke. Výborne hrala aj záloha. Kraje sa mohli trošku viac sťahovať ale stred hral na jedničku. Makalo sa aj v útoku :) Dnes ozaj po dlhej dobe nenájdem nikoho kto by si zaslúžil nejakú výčitku. Takto by to malo vyzerať vždy :) Veľká pochvala pre celé mužstvo !!! :)

-------------------------------------------------------------------------------------------------

30.4. Krakovany -  Horné Orešany  6:2

Základná zostava : Haršáni , Augustín, Macháč  ,Štefanka , Gajarský, Petrík ,Franko ,Klúčovský , Gágorík , Toplanský, Adamčík

Karty : Adamčík - 1 ¤ Ž, Kľúčovský - 1¤Ž
Góly : Gágorík - 3 , Petrík - 1 , Kľúčovský -1 , Zelenay - 1

Komentár k zápasu : Zo začiatku to vôbec nevypadalo dobre. Už v 9 minúte sme dostali prvý gol po vlažnom prístupe obrany k útočiacemu hráčovi.Celkovo bol prvý polčas z našej strany ustráchaný a ako obvykle plný zahodených šancí. Stav sa zmenil v 1í minúte ked A.Kľúčovský našiel nabiehajúceho L.Gágoríka a ten lobom prekonal brankára 1:1.Potom nasledoval festival zahodených šancí kde hlavne M.Petrík exceloval. Dúfajme že sa chytí ked to bude treba najviac . V 31 minúte po našom rohovom kope nastal zmätok v 16 -tke , snažili sme sa prekonať brankára ale asi až na 4-5 pokus ho z uhla prekonal A.Kľúčovský - 2:1.Takto aj skončil  prvý polčas. Už dve minúty po prestávke sa po dlhom krížnom pase od A.Kľúčovského sa pred brankára dostal L.Gágorík a znovu lobom zvýšil na 3:1.To už sme sa dostávali do prevahy aj ked súper občas hrozil rýchlymi protiútokmi.V 54 minúte L.Gágorík krásnou nahrávkou za obranu našiel M.Toplanského . Martin loptu pustil na za ním stojacieho M.Petríka a ten sa konečne presadil 4:1. Už o dve minuty sa stav znovu menil , keď sa L.Gágorík sindividuálne prekľučkoval až pred brankára a bolo 5:1. O päť minút neskôr sme pri štandartnej situácií zaspali a hráč súpera bez problémov znížil na 5:2.V 88 minute sa R.Zelenay rozhodol prekonať Lukášové solo a prekľučkoval sa snad cez 6 hráčov a nakoniec aj cez brankára a uzavrel stav zápasu  na 6:2. Výsledok je super ale hra až taká nebola. Paradoxne sme pri prehre minulý týžden hrali lepší futbal. Aspoň z môjho pohľadu. V druhom polčase by som pochvalil oboch stopérov , ale prvy polčas to bola bieda. Chytili sa konečne aj chalani zo striedačky a zabrali. Budúci týždeň nás čaka súper zo Záhoria a tomu máme tiež čo oplatiť. Pokiaľ zlepšíme koncovku a niektorí hráči  sa budu venovať hre a nie rečiam a kritike rozhodcu tak to bude fajn .

23.4. Krakovany -  Jablonica  1:3

Základná zostava : Haršáni , Augustín, Macháč  ,Baláž , Gajarský, Petrík ,Pomajbo ,Klúčovský , Gágorík , Toplanský, Adamčík
  Letko ,  Franko , Štefanka

Karty : Gajarský - 1 ¤ Ž
Góly : Toplanský - 1

Komentár k zápasu :  Čo dnes napisať ? Už v druhej minúte sme po krásnej strele M.Toplanského spoza 16-tky , po nahravke A.Kľúčovského vyhravali 1:0. Potom sme skoro celých 90 minút súpera tlačili. Vypracovali sme si neuveriteľne veľa golových šancí ale nedokázali sme ich premeniť. Buď brankár súpera vyťahoval neskutočné zákroky alebo sme my neboli dostatočne dôrazný v koncovke. Nakoniec sme od súpera ktorý ohrozil našu bránku snáď 6 krát vyfasovali tri goly a celá naša 90 minútová snaha bola k ničomu. Čo  z toho že Vám tréner súpera po zapase povie "Dnes prehral lepší " keď u nás to je túto sezonnu skoro pravidlo. Nechcem nikomu nič vyčítať , snažili sa skoro všetci ale nie sme koncetrovaní celý zápas a inkasujeme po ozaj blbých chybách. Jediné čo nás dnes môže tešiť ,je snaha o kombinačnú hru (občas až moc ) a množstvo vypracovaných šanci (ale bez výsledku ) a dúfať že sa to raz zlomí a začneme aj takéto zápasy vyhrávať. Je blbe keď vieme že sme lepší alebo rovnako dobrí ako súper a napriek tomu prehráme . Asi sme nejak urazili futbaloveho boha :)

17.4. Krakovany - Smolenice  5:1

Základná zostava : Adamčík , Augustín, Macháč  ,Štefanka , Gajarský, Petrík ,Pomajbo ,Klúčovský , Gágorík , Toplanský, Franko
  Letko ,  Zelenay , Baláž

Karty : Kľúčovský - 1 ¤ Ž , Macháč- 1 ¤ Ž
Góly : Franko - 2 , Baláž - 1 , Gágorík - 1 , Macháč - 1

Komentár k zápasu : Dnes sme začali s chuťou . Už v 3 minúte sa hviezda dnešného zápasu K.Franko po peknej spätnej nahrávke od L.Gágoríka ocitol sám pred brankárom ale vyloženej šance sa ľakol a nezakončil dobre.V 5 minúte K. Franko našiel dlhým pasom L.Gágoríka a ten sám pred brankárom v bol 16 tke odzadu faulovaný. Pokutový kop nekompromisne premenil M.Macháč - 1:0. Už o dve minuty neskôr po autovom vhadzovaní prudkým centrom po zemi M.Macháč našiel K.Franka a on zvýšil na 2:0. O minutu neskôr sme nedostúpili hráča na pravej strane ten odcentroval a zle pokrytí hráč v 5 tke odhlavičkoval , lopta skočila od zeme a M.Adamčíkovi v bránke nešťastne padla do bránky.V 11 minúte bol znovu v 16 tke dnes s chuťou hrajúci L.Gágorík a K.Franko pokutový kop neprekopol :) ale krásne umiestnil - 3:1.Hrali sme s veľkou chutou a po krásnej kombinačnej akcií v 20 minúte , keď po nahravkach z prvej po osi Franko - Toplanský - Pomajbo - krížny pas po zemi cez 5 tku a L.Gágorík zakončil - 4:1. Po tomto góle ako keby sme sa s výsledkom uspokojili a zápas sa len dohrával. Začali sme ťahať loptu , kombináca viazla a situácie sme riešili komplikovano alebo neskorým zakončením. Takáto hra sa tiahla až do konca zápasu. Mali sme zopar pekných šancí ale bez úspechu. Oživenie prišlo až v 89 minúte ked M.Gajarský vytiahol loptu  z našej polovičky , nahral loptu medzi dvoch obrancov na M.Baláža a ten na dva dotyky zakončil a uzavrel skóre na 5:1. Škoda toho uspokojenia sa po štvrtom gole ,lebo to mohol byť celkom pekný zápas. Treba pochváliť náhradného brankára M.Adamčíka. Odviedol dobrú robotu. Nehrali sme zle ale treba makať celých 90 minút lebo sa nám poľavenie môže vypomstiť a s tým máme v poslednej dobe bohaté skúsenosti. Budúci týždeň nás čaká mužstvo Jablonice a tým máme čo vracať. Tak snaď to bude z našej strany lepšie ako tento víkend.

10.4. Mokrý Háj -  Krakovany 2:0

Základná zostava : Haršáni , Augustín, Macháč  ,Štefanka , Gajarský, Petrík ,Pomajbo ,Klúčovský , Gágorík , Toplanský, Adamčík
  Letko ,  Zelenay , Franko

Karty : Kľúčovský - 1 ¤ Ž , Adamčík- 1 ¤ Ž
Góly :

Komentár k zápasu : Do zápasu sme vstúpili trochu zakríknuto a prvých 10 minút nám súper robil veľké problémy . Niečo zneškodnila na poslednú chvílu obrana , niečo Denis v bránke a niečo zahodil útok súpera.Ked už sa zdalo že prvý tlak je za nami tak jeden z naších stopérov neskoro dostúpil k hráčovi. Ten sa otočil na mieste a slabou strelou k tyči otvoril skóre 1:0. Začali sme hrať dôraznejšie a aj viac kombinovať a hra sa podstatne zlepšila. Vypracovali sme si niekoľko dobrých šancí ale koncovka nám nyvychádzala. Buď lopta skončila na konštrukcií bránky alebo tesne vedľa bránky. Do polčasu sa stav nemenil a po prestávke opäť prišiel tlak domácich. Ten sme ustáli a znovu sme si vypracovali niekoľko sľubných šancí ale dnes nám nebolo súdené dať gol. Prvý polčas vynikajúco piskajúci rozhodca v druhom polčase začal pomahať domácim viac ako je slušné. Z čoho potom aj pramenila aj naša druhá žltá karta . Mali sme kopať roh a nakoniec sme dostali kartu :). Súper otváral obranu my sme mali viac šancí ale potom došla 80 minúta a po peknej kombinácií sme dostali druhý gol. Pravdepodobne bol z ofsajdu ale podľa postraného a aj hlavného rozhodcu to bolo v poriadku tak že naše protesty boli zbytočné. Aj napriek prehre musím chalanov pochváliť. Odohrali sme veľmi dobrý zápas. Obrana hrala vynikajúco , Denis v bránke chytal ako kúzelník a ja kombinácia a chuť hrať bola na chalanoch vidieť. A to aj na tých čo boli po chorobe. Sklamala ma prístupom celá striedačka a Adam. Na zápas sa nechodí prechádzať sa po ihrisku. Nie je možné aby čerstvý hráč na ihrisku behal a bojoval menej ako ten čo ma 70 minút ze sebou. Dúfam že sa to nebude už opakovať .Buď sme jedna partia  a makáme všetci alebo nie.

Teraz nás čakaju 4 zápasy na domácej pôde a myslím že by sme "zopár " bodov mali získať :)

3.4. Chtelnica -  Krakovany 0:3

Základná zostava : Haršáni , Augustín, Macháč  ,Štefanka , Gajarský, Petrík ,Franko ,Klúčovský , Gágorík , Baláž, Adamčík
  Letko ,  Zelenay ,Kovalčík

Karty : Zelenay - 1 ¤ Ž , Gajarský - 1 ¤ Ž
Góly :  Gágorík - 1 , Zelenay - 1 , Macháč - 1

Komentár k zápasu :  Zápas s mužstvom Chtelnice nebol vôbec jednoduchy. Hralo sa na ťažkom terene. Ihrisko nevidelo vodu asi od decembra a lopta skákala kam sa jej chcelo. Prvý polčas sme boli v koncovke úplne jalový a aj pohyb a kombinácia viazla. Zopár šancí sme si vypracovali ale žiadna tutovka to nebola. Po prestávke sa v 47 minúte po peknej spätnej nahrávke od M.Baláža dostal k lopte L.Gágorík a spoza 16 tky vymietol šibenicu - 0:1. Hra sa oživila a dostali sme sa do zopár pekných šancí ale bud sme si nahrávali aj na 5 tke alebo zakončenie nebolo dostatočne dôrazné. V 63 minúte po faule zahrával priamy kop A.Kľúčovský. Krásne našiel za obranou zbiehajúceho M.Macháča a ten zvýšil na 0:2. Opäť sme si vytvorili zopár šancí ale golom neskončila ani jedna. Dočkali sme sa až v 80 minúte ked sa striedajúci R.Zelenay sa po nahrávke od A.Kľúčovského vynikajúco natlačil pre stopéra a sám pred brankárom uzavrel skóre na 0:3. Radosť z gólu nám prejavil zhodením trička a ukázaním kociek na bruchu :). Rozhodcovi sa pravdepodobne :) jeho vyšportované telo a chlapatá  hruď nepáčilo tak mu zaslúžene šupol žltú kartu :)Dnes by som chcel pochvalit celu obranu za dobrý výkon !!!

No uvidime ako sa nám bude dariť o týžden v Mokrom Háji (prvý v tabuľke) , snáď bude ihrisko mokrejšie :) ako dnes

27.3. Moravský svätý Ján -  Krakovany 3:1

Základná zostava : Haršáni , Augustín, Macháč  ,Štefanka , Gajarský, Petrík ,Toplanský ,Klúčovský , Gágorík , Baláž, Adamčík
  Franko ,  Zelenay ,

Karty :
Góly :  Petrík - 1

Komentár k zápasu : Dnes sme nastúpili na nadhernom ihrisku proti mužstvu s ktorým sme na jeseň doma remízovali. Zostava bola plná hráčov po chorobe alebo zranení. Napriek prehre sme ale odviedli dobrý výkon a nebyť školáckých chýb v obrane po ktorých sme inkasovali a kolektivnejšom prístupe pri zakončovaní sme mohli uhrať podstatne lepší výsledok. Napriek tomu som spokojný s hrou ktorá bola uplne iná ako v prvom zápase. Gólov sa premierovo prejavil M.Petrík po peknej nahrávke M.Adamčíka. Ešte raz zopakujem škoda individuálneho riešenie šancí u našich hráčov lebo remíza bola reálna.

19.3. Krakovany -  Rohov 1:4

Základná zostava : Haršáni , Augustín, Macháč  ,Štefanka , Rajčák, Petrík ,Toplanský ,Klúčovský , Gágorík , Truhlář, Adamčík
  Franko , Letko , Zelenay , Gajarský,Baláž

Karty :
Góly :  Gágorík - 1

Komentár k zápasu : V polepenej zostave a absolútne nezohratý sme odviedli veľmi biedny výkon. Súper zaslúžene vyhral a my s toma strelami na bránku sa musíme nad sebou zamyslieť.